מספר מילים על דלקת חניכיים בחתולים

דלקת חניכיים נפוצה בקרב חתולים כבר מגיל צעיר, וזאת בשל מגוון נרחב של סיבות וגורמים הקשורים הן להיבט הגנטי, ווירוסים והן להיבט הטיפולי אותו מקבל החתול מבעליו. בשורות הבאות ריכזנו עבורכם מידע חיוני אודות דלקת חניכיים בקרב חתולים.

דלקת חניכיים, אבל לכולם?

דלקת החניכיים הינה אחת המחלות הנפוצות ביותר בקרב חתולים. דלקת החניכיים מתחילה בהיווצרות דלקת פשוטה הנגרמת מהחיידקים היושבים בשכבת הרובד על גבי כותרות שיני החתול. דלקת זו ניתנת לטיפול מידי באמצעות ניקוי שיניים המתבצע תחת הרדמה מלאה ולאחר מכן המשך טיפול יומי ביתי.

חשוב לדעת במקרים בהם דלקת חניכיים לחתול איננה מטופלת כראוי, הדבר עלול לגרום (במוקדם או במאוחר) להתפתחות מחלת חניכיים וכתוצאה מכך לנסיגת חניכיים, אובדן עצם ואף לאיבוד שיניו של החתול.

דלקת חניכיים בחתול

דלקת חניכיים בחתול

דלקת חניכיים לחתול – מה עושים?

במידה וגם אתם מזהים את אחד מהתסמינים הבאים המעידים על דלקת חניכיים לחתול חניכיים נפוחות ואדמומיות, ריח רע מחלל הפה ושינויים קיצוניים בהתנהגות חיית המחמד שלכם כגון צעקות ויללות בזמן האכילה או שפשוף הפנים, זה הזמן לפנות למרפאת שיניים וטרינרית. הפנייה לסיוע רפואי יאפשר לכם לאבחן את היקף הדלקת ממנה סובלת חיית המחמד שלכם, וכמו כן, תבטיח לה את הטיפול הרפואי, לה היא זקוקה.

ברוב המקרים, הטיפול בדלקת חניכיים נקבע בהתאם לחומרת הדלקת כאשר במקרים קלים ניתן לטפל בדלקת באמצעות פעולת ניקוי שיניים המתבצעת תחת הרדמה כללית, וכמו כן באמצעות פעולת צחצוח שיניים סדירה. במקרים בהם מדובר בדלקת חניכיים חריפה יותר, מוענק טיפול תרופתי בנוסף לטיפול שהוזכר, וזאת על מנת להפחית את הדלקת ולמנוע את התפשטותה.

רוצים לדעת יותר על דלקת חניכיים לחתול או להכיר מקרוב יותר את דרכי הטיפול הרפואי בבעיה?
התקשרו עכשיו, ונקבע תור לבדיקת שיני חיית המחמד שלכם!

תמיד שמחים לייעץ ולעזור!

ב"שן-הב" אנו מעניקים טיפולי שיניים לחתולים, כלבים ומכרסמים. מטפלים בבעיות נפוצות כמו ריח רע מהפה, אך גם בבעיות מורכבות יותר כגון עקירות כירורגיות, טיפולי שורש, יישור שיניים ועוד. כל הטיפולים נעשים בעזרת המכשור המתקדם ביותר בתחום.

סניפים ברחבי הארץ

צפון :
חיפה, אחוזה

מרכז הארץ:
הרצליה, רחוב הנדיב
תל אביב
בן שמן - מרכז "טיפול נמרץ" tipulnimratz.com

דרום:
באר שבע

התקשרו עכשיו! 09-9587600

קישורים

הפייסבוק שלנו
עמוד הגוגל פלוס של שן-הב
ארגון הרופאים הוטרינרים
משלחת לטיפול בחתולי בר
לקוחות ממליצים
מי פט