אודות מחלת חניכיים אצל כלבים

חלל הפה של הכלבים (בדומה לחלל הפה של בני האדם), מכיל בתוכו כמות רבה של חיידקים המצויים על גבי כותרות השיניים, הלחיים והלשון.

דלקת חניכיים בכלב

מחלת חניכיים בכלבים

על חיידקי חלל הפה ומחלת חניכיים בקרב כלבים

חיידקי חלל הפה הקבועים הינם מה שמכונה: חיידקים ידידותיים, כלומר, חיידקים המסייעים לגוף אך במצבים מסוימים הופכים חלקם לחיידקים מזיקים העלולים להסב נזק רב לחלל הפה.

הסיבה הנפוצה ביותר להופעתה של מחלת חניכיים אצל כלבים, נובעת באופן ישיר מהחיידקים הנמצאים בשכבת הרובד הנמצאת על גבי כותרות השיניים של חיית המחמד. הזנחה מתמשכת עלולה להוביל להתפתחות דלקת החניכיים למחלת חניכיים. דלקת חניכיים הינה תהליך הפיך להבדיל ממחלת חניכיים אשר הינו תהליך על פי רוב בלתי הפיך. ללא טיפול הולם בשלב זה, מחלת החניכיים תמשיך להחמיר ותגרום לנסיגת חניכיים, מצב הגורם לחשיפת שורש השן, אובדן עצם ופגיעה בשאר הרקמות התומכות בשיניים וכל זאת עד לאובדן שיניים.

כיצד מטפלים במחלת חניכיים?

מחלת חניכיים לכלב ניתנת לטיפול באופן הדומה לטיפול במחלת חניכיים בקרב בני אדם, כלומר באמצעות שמירה על היגיינת חלל הפה וטיפולים סדירים להסרת אבן השן. פעולת הסרתה של אבן שן מתבצעת במסגרת ניקוי שיניים יסודי של חיית המחמד המיושם כאשר החיה נמצאת תחת הרדמה כללית. פעולה זו מאפשרת ניקוי יסודי של השיניים והיא מומלצת ליישום לפי המצב האישי של חיית המחמד. כמו כן, ניתן למנוע את הצטברות אבן השן באמצעות פעולות צחצוח סדירות וקבועות המהוות חלק בלתי נפרד משמירה על היגיינת חלל הפה השוטפת המומלצת לחיות מחמד.

רוצים לדעת יותר על מחלת חניכיים לכלב ועל דרכי הטיפול בה? צרו איתנו קשר עוד היום!

תמיד שמחים לייעץ ולעזור!

ב"שן-הב" אנו מעניקים טיפולי שיניים לחתולים וכלבים. מטפלים בבעיות נפוצות כמו ריח רע מהפה, אך גם בבעיות מורכבות יותר כגון עקירות כירורגיות, טיפולי שורש, יישור שיניים ועוד. כל הטיפולים נעשים בעזרת המכשור המתקדם ביותר בתחום.

סניפים ברחבי הארץ

צפון :
חיפה, מדי-וט, רח' איינשטיין 8

מרכז הארץ:
הרצליה, רח' הנדיב 7
בן שמן - מרכז טיפול נמרץ

התקשרו עכשיו! 09-9587600