מתי עושים טיפול שורש לחתול?

לשיני הכלב והחתול מבנה דומה לזה של בני האדם. שיניים יכולות להיות בעלות שורש אחד ,שניים או שלושה אך מבנה השורש זהה לכולן.

טיפול פה לחתול

טיפול פה לחתול

אודות מבנה השורש של החתול

לכל שן מספר שכבות , זגוגית השן העוטפת את כותרת השן בלבד ,הצמנטום העוטף את שורש השן בלבד, שנהב השן העוטפת את מוך השן באזור הכותרת והשורש ומוך השן האזור החי של השן המכיל כלי דם ,עצבים וקולטני כאב.

בכלבים וחתולים מרבית טיפולי השורש מתבצעים עקב שיניים שבורות וחשיפת מוך השן להבדיל מבני אדם להם טיפולי שורש מתבצעים בשל עששת הנגרמת מהרס שכבות השן. הרס זה הינו תוצאה של אכילת סוכרים בשילוב עם פעילות חיידקי חלל הפה. בנוסף, טיפולי שורש מבוצעים גם במקרים של פריקת השן ממקומה הטבעי בתוך עצם הלסת וקיבועה מחדש.

שבירת שן וכתוצאה מכך חשיפת מוך השן גורמת לזיהום וכאב רב לחיית המחמד. זיהום זה נגרם בשל חדירת חיידקי חלל הפה אל תוך מוך השן הנמצא בתעלת השורש ומכאן התפשטותו אל תוך העצם הסובבת.

כלבים וחתולים סובלים מכאב אך אינם מביאים זאת לידי ביטוי כפי שהיינו מצפים. כדאי לזכור ,שן שבורה הינה כמו כל איבר שבור אחר בגוף. המענה הרפואי לשיניים שבורות הינו טיפול שורש או עקירה. במהלך טיפול שורש לחתול אנו מוציאים ומנקים את פנים תעלת השורש מחומר חי ומזוהם, ממלאים בחומר האוטם את התעלה ולאחר מכן סוגרים את אזור השבר בסתימה.

לטיפולי שורש אחוזי הצלחה גבוהים במיוחד במידה וניתן להלביש כתר המגן על כותרת השן השבורה.

אנו ב"שן –הב" מנסים תמיד לשמר את שיניי חיית המחמד ובמידה וניתן נעדיף טיפול שורש על פני עקירת השן.

מעוניינים לעשות בדיקת שיניים לחתול או לכלביכם?
התקשרו עכשיו, ונקבע תור לבדיקת שיני חיית המחמד שלכם!

תמיד שמחים לייעץ ולעזור!

ב"שן-הב" אנו מעניקים טיפולי שיניים לחתולים וכלבים. מטפלים בבעיות נפוצות כמו ריח רע מהפה, אך גם בבעיות מורכבות יותר כגון עקירות כירורגיות, טיפולי שורש, יישור שיניים ועוד. כל הטיפולים נעשים בעזרת המכשור המתקדם ביותר בתחום.

סניפים ברחבי הארץ

צפון :
חיפה, מדי-וט, רח' איינשטיין 8

מרכז הארץ:
הרצליה, רח' הנדיב 7
בן שמן - מרכז טיפול נמרץ

התקשרו עכשיו! 09-9587600