שירותים

להלן התחומים שבהם מטפלת דר' רצקין במרפאתה:

בדיקת חלל הפה
העבודה במרפאה תמיד מתחילה בבדיקה מקיפה של חלל הפה , עד כמה שהחיה מאפשרת ללא הרדמה. בעקבות הבדיקה ובהתייעצות ישירה עם בעלי החיה, דר' רצקין ממליצה על תכנית הטיפול הדרושה. על פי הסכמת הבעלים, החיה מטושטשת ומתבצעת בדיקה מקיפה יותר הכוללת צילומי רנטגן אשר בעקבותיה ניקבע הטיפול הנדרש ועלותו. שוב, בהסכמת הבעלים יתבצע הטיפול במקום או שהיחיה תוזמן למועד נוסף.

מחלות חניכיים
תחום זה נוגע לרקמות אשר תומכות בשיניים – כגון חניכיים, עצם הלסת וכו'. דלקת חניכיים היא מחלת השיניים הנפוצה ביותר בחיות מחמד – היא פוגעת בכ-90% מהכלבים והחתולים מעל גיל 3 . המחלה מתחילה בדלקת חניכיים פשוטה והפיכה אם מטופלת בזמן. הזנחת הדלקת תגרום להתקדמותה ולנסיגת חניכיים או היווצרות כיסי מוגלה ואף לאובדן עצם. בינתיים חיידקים עלולים לחדור למחזור הדם ועלולים לגרום לנזק לכליות, לכבד ומסתמי הלב בנוסף להחלשת המערכת החיסונית. מניעה היא הגישה הטובה ביותר, אך כשהדלקת מתחילה טיפול מתאים עשוי להציל את השיניים ולמנוע התדרדרות.

טיפולי שורש
תחום זה נוגע לטיפול במוך השן – החלק החי של השן הכולל עצבים וכלי דם . שיני החיות נתונות לשחיקה וסדיקה בעקבות משחק, לעיסה או תאונות. כשכותרת השן ניזוקה, המוך נחשף לזיהום חיידקי והתוצאה היא דלקת שגורמת למות המוך והמתפשטת לעצם הסובבת את השן.

שחזורים
על אף שעששת בשיניים אינה תופעה נפוצה בחיות כפי שהיא בבני אדם – רק כ 7%, לעתים היא מופיעה. הטיפול הוא זהה – החלק העששתי בשן מוסר והחור נסתם בחומר מיוחד. גם חורים שנוצרו כתוצאה מביצוע טיפול שורש נסתמים באותה צורה. בכלבים קיימת גם תופעה של פגמים מולדים בזגוגית השן אשר בנוסף להיותם לא אסטטיים הם גם עלולים לגרום לחשיפה של שכבת השנהב- דנטין אשר יכולה להעביר חיידקים למוך השן. פגמים אלה מטופלים גם כן ע"י שיוף הנגע וחומר מילוי.

טיפול משקם
זהו תחום ברפואת שיניים העוסק בכתרים, גשרים ושתלים. רוב הטיפולים האפשריים בבני אדם, אפשריים גם אצל כלבים, אך זה לא תמיד מעשי. כל מקרה נבדק בצורה יסודית לגופו לפני קבלת החלטה לגבי הטיפול המשקם הרצוי.

אורטודנטיה (יישור שיניים)
לא כל חיה צריכה מנשך מושלם – אבל כל חיה ראויה למנשך נוח ופונקציונאלי. רוב החיות מפתחות מנשך בריא ונורמלי, כלומר השיניים והלסתות נפגשות זו מול זו באופן מתאים. אולם אצל חיות מסויימות עלולה להתפתח בעיה ככל שהן גדלות. אחת הלסתות עלולה להיות ארוכה או קצרה מידי, שן אחת או מספר שיניים עלולות להיות לא במקום או צפופות מידי. במיקרים שבהם התופעות האלה גורמות למגע לא תקין בין השיניים או בין הלסתות – יש לטפל.

ניתוחי פה
פגיעה כתוצאה מתאונה או גידול בחלל הפה דורשים טיפול כירורגי. דוגמאות לכך כוללות שברים בלסתות, גידולים שפירים וממאירים ופגמים מולדים שונים. עקירת שן גם היא נחשבת לפעולה כירורכית.

רפואת פה
בעיות בחלל הפה לעתים נגרמות כתוצאה ממחלה מקומית או כללית בכל הגוף. לדוגמא חיות הסובלות מסכרת יסבלו יותר מבעיות חניכיים מאשר חיות בריאות. בחיות אשר סובלות מבעיות מטבוליות או חסוניות אחרות יש להתחשב בכל הגורמים הרלוונטיים לפני שמטפלים בבעיות הפה והשיניים. סימני מחלה שמופיעים בפה לעתים מצביעים על מצב מחלה במקומות אחרים בגוף.

הרדמה ,טשטוש ורנטגן
כל פעילות בחלל הפה של החיה דורשת הרדמה. צילומי שיניים דורשים טשטוש. ההתקדמות בתחום ההרדמה מאפשרת את ביצועה ברמת סיכון פחותה. כמובן שאיננו רוצים להרדים את החיה ללא סיבה מוצדקת, אך אם קיימת בעית שיניים כלשהי הדורשת התערבות, ההרדמה היא כלי מצויין.

צילומי הרנטגן הם כלי אבחוני הכרחי ברפואת שיניים ובכירורגיית הפה. החלק הגדול של השיניים נימצא חבוי מתחת לחניכיים ולעצמות. הדרך היחידה להעריך במידה מדוייקת את מיבנה השורש והעצם המקיפה אותו היא באמצעות צילומי רנטגן.

כמובן שלפני כל פעילות, בעלי החיה מקבלים הסבר מלא הכולל את סיכויי הטיפול, הסיכונים והעלויות, והטיפול עצמו יתקיים רק לאחר קבלת הסכמת הבעלים. ליצירת קשר לחץ כאן

תמיד שמחים לייעץ ולעזור!

ב"שן-הב" אנו מעניקים טיפולי שיניים לחתולים וכלבים. מטפלים בבעיות נפוצות כמו ריח רע מהפה, אך גם בבעיות מורכבות יותר כגון עקירות כירורגיות, טיפולי שורש, יישור שיניים ועוד. כל הטיפולים נעשים בעזרת המכשור המתקדם ביותר בתחום.

סניפים ברחבי הארץ

צפון :
חיפה, מדי-וט, רח' איינשטיין 8

מרכז הארץ:
הרצליה, רח' הנדיב 7
בן שמן - מרכז טיפול נמרץ

התקשרו עכשיו! 09-9587600