טיפולים מתקדמים במחלת חניכיים

מחלת חניכיים הינה מחלה אשר תוקפת כלבים וחתולים ללא קשר לגיל. כמו בבני האדם להבדיל מדלקת חניכיים בה נפגעות החניכיים בלבד ,מחלת החניכיים תוקפת את מנגנון תמיכת השן בפה וכתוצאה מכך אובדן עצם ,נסיגת חניכיים, חשיפת שורשים ועד לנשירת השן.

מתי נדרשים טיפולים מתקדמים במחלת חניכיים?

ד"ר חני רצקין - טיפולי חניכיים מתקדמים

מקור המחלה הינו חיידקי חלל הפה הנמצאים בשכבת רובד השן (פלאק). אנו בני האדם מצחצחים את השיניים על מנת להסיר שכבה זו אך מכיוון שפעולת הצחצוח כמעט ולא נעשית בחיות המחמד חיידקים אלו נשארים על גבי כותרות השיניים. לאחר זמן מה עוברת שכבה זו תהליך של הסתיידות והופכת לאבן שן.

גזעים קטנים סובלים יותר ממחלה זו כתוצאה מהלסת הקטנה וצפיפות השיניים המאפשרת הצטברות לכלוך ומזון במהווים קרקע פורה לפעילות החיידקים.

כפי שצוין מחלה זו אינה קשורה לגיל חיית המחמד אך בהחלט הינה תוצאה של פעילות החיידקים לאורך זמן, במיוחד כאשר לא בוצע טיפול שיניים כל שהוא לאורך זמן. מספר רב של כלבים וחתולים בגיל מתבגר יסבלו מהבעיה במידה ולא קיבלו טיפול שוטף במהלך השנים.

אם כן, כיצד מטפלים?

באופן שגרתי הטיפול במחלה הינו ,ניקוי שיניים מקצועי במרפאה, צילומי רנטגן, עקירות לפי הצורך ולאחר מכן המשך טיפול צחצוח ביתי.

במקרים מסוימים ניתן להציע טיפול מתקדם המאפשר את הצלת השיניים.

טיפולים אלו מבוססים על צילומי רנטגן על מנת לאבחן את מצב עצם הלסת הסובבת את שורשי השיניים.

על פי הממצאים המתקבלים ניתן להציע ,במצבים מסוימים ,ניקוי עמוק (הקצעת שורש) ,השתלת עצם ועוד, כל זאת במטרה לנסות ולשמר את השיניים.

רוצים לעשות בדיקת שיניים לחתול או לכלב?

התקשרו עכשיו, ונקבע תור לבדיקת שיני חיית המחמד שלכם!

תמיד שמחים לייעץ ולעזור!

ב"שן-הב" אנו מעניקים טיפולי שיניים לחתולים וכלבים. מטפלים בבעיות נפוצות כמו ריח רע מהפה, אך גם בבעיות מורכבות יותר כגון עקירות כירורגיות, טיפולי שורש, יישור שיניים ועוד. כל הטיפולים נעשים בעזרת המכשור המתקדם ביותר בתחום.

סניפים ברחבי הארץ

צפון :
חיפה, מדי-וט, רח' איינשטיין 8

מרכז הארץ:
הרצליה, רח' הנדיב 7
בן שמן - מרכז טיפול נמרץ

התקשרו עכשיו! 09-9587600