צחצוח שיניים לכלבים

מדוע לצחצח שיניים לכלבים?

פעולת צחצוח השיניים לחיית המחמד שלכם, הינה פעולה חיונית המסייעת לכם לשמור על היגיינת הפה של כלבכם. בשורות הבאות ריכזנו עבורכם מידע מורחב אודות חשיבות צחצוח שיניים לכלב ומספר טיפים ועצות לצחצוח שיניים נכון ויעיל לחיית המחמד שלכם.

צחצוח שיניים לכלב – למה זה כל כך חשוב?

כ-80% מהכלבים מעל גיל 3 שנם יסבלו במהלך חייהם ממחלת/ דלקת חניכיים. נתון מדאיג זה הופך את פעולת צחצוח השיניים לכלב, לאחת הפעולות החיוניות ביותר לשמירה על בריאות שיניהם, וכפועל יוצא מכך, על מצב בריאותם הכללי. כיום, יותר ויותר מחקרים רפואיים עוסקים בקשר בין מחלת חניכיים לבין פגיעה באיברי גוף שונים.

צחצוח שיניים נכון לכלב –כיצד?

צחצוח שיניים לכלב או לחתול מהווה את אחת הפעולות החיוניות ביותר לשמירה על היגיינת הפה של החיה. באמצעות יישום פעולת הצחצוח באופן סדיר וקבוע, תוכלו למנוע הצטברות אבן שן על גבי כותרות השיניים של חיות המחמד, וכפועל יוצא מכך, תוכלו למנוע מחלת חניכיים ודלקת חניכיים המסבות כאב עז לחיה, ואף עלולות להוביל לסיבוכים רפואיים לא רצויים. את פעולת הצחצוח מומלץ ליישם באמצעות סדר הפעולות הבא:

  • רכשו מברשת שיניים עם סיבים רכיםומשחת שיניים המותאמים לחיית המחמד אותה אתם מגדלים
  • צחצוח שיניים לכלב יש לבצע באמצעות תנועות סיבוביות בזווית של 45 מעלות לשן באופן כזה שסיבי המברשת אותה אתם אוחזים בידיכם תבוא במגע עם אזור המפגש שבין כותרת השן והחניכיים.
  • מומלץ שפעולת הצחצוח תתמקד אך ורק בחלקה החיצוני של השן. זכרו- הרובד הפנימי של השן על פי רוב מתנקה באמצעות לשון החיה ואין צורך לצחצח אותו.

בנוסף למפורט לעיל, זכרו שאסור לעשות שימוש במשחת השיניים בה אתם משתמשים לצרכי צחצוח שיניים לכלב אותו אתם מגדלים. משחות אלו מכילות חומרים שאינם מיועדים לבליעה ועלולים לגרום לבעיות לא רצויות בקרב חיית המחמד.

רוצים לדעת יותר על צחצוח נכון לכלב? צרו איתנו קשר עוד היום!

תמיד שמחים לייעץ ולעזור!

ב"שן-הב" אנו מעניקים טיפולי שיניים לחתולים וכלבים. מטפלים בבעיות נפוצות כמו ריח רע מהפה, אך גם בבעיות מורכבות יותר כגון עקירות כירורגיות, טיפולי שורש, יישור שיניים ועוד. כל הטיפולים נעשים בעזרת המכשור המתקדם ביותר בתחום.

סניפים ברחבי הארץ

צפון :
חיפה, מדי-וט, רח' איינשטיין 8

מרכז הארץ:
הרצליה, רח' הנדיב 7
בן שמן - מרכז טיפול נמרץ

התקשרו עכשיו! 09-9587600