האם מומלץ לעשות עקירות שיניים לכלבים?

האם מומלץ לעקור אחת משיניה של חיית המחמד? מתי הדבר הכרחי ומתי לא? היכן מבצעים עקירות שיניים לכלב ומה באמת חשוב לדעת על אופן ההליך? כל מה שרציתם לדעת על עקירות שיניים לכלב במקום אחד!

מתי מבצעים עקירות שיניים לכלבים?

עקירות שיניים לכלב הינה פעולה כירורגית המתבצעת במסגרת ניתוחי פה כירורגיים. כמו כן העקירה מתבצעת כמענה למחלת חניכיים מתקדמת הבאה לידי ביטוי באמצעות נסיגת חניכיים, אובדן עצם וחשיפת שורשים.

פעולת העקירה, בדומה לכל פעולה טיפולית אחרת המתקיימת בחלל הפה של חיית המחמד, מתבצעת תחת הרדמה כללית, והיא מיושמת אך ורק במקרים בהם לא ניתן להציל את השן הפגועה, או לחילופין, במקרים בהם קיים חשש כי השן הפגועה תזיק לשיניים הנמצאות לידה ותגרום לפגיעה בעצם העוטפת את השן.

עקירת שיני חלב לכלבים

סיבה לעקירה: אובדן עצם כתוצאה ממחלת חניכיים

אובדן עצם כתוצאה ממחלת חניכיים

לכלבים, בדומה לבני אדם, קיימות שתי מערכות שיניים, האחת שיני חלב הבוקעות בסביבות גיל שלושה עד ארבעה שבועות, והשנייה, שניים קבועותהמחליפות את שיני החלב בין ארבעה לשישה חודשים בממוצע, וזאת בהתאם לגודל וגזע הכלב.

ישנם מקרים בהם אחת (או יותר) משיני החלב אינן נושרות, והן נותרות במקומן בצמוד לשן הקבועה.מצבים אלו אינם מומלצים מכיוון ששן החלב הנותרת במקומה אינה מאפשרת התפתחות ומיקום נכון של השן הקבועה, ובנוסף, מאפשרת הצטברות לכלוך ומזון בין שתי השיניים הצמודות. כאשר שן חלב אינה נושרת ונותרת בד בבד עם השן הקבועה, מומלץ לעקור אותה באופן המיידי!

שיניים סדוקות או שבורות מצריכות מענה! 

שיניים שבורות או סדוקות המופיעות בחלל הפה של הכלב, עלולות להוביל לחשיפת מוך השן, וכפועל יוצא מכך להופעת דלקות וזיהומים. מומלץ לתת מענה טיפולי באמצעות אחת מהפעולות הבאות: ציפוי השיניים הסדוקות, טיפול שורש ואו טיפולי עקירה של השיניים השבורות. אצלנו במרפאת השיניים הוטרינרית, "שן-הב", מקפידים לבצע בדיקות רנטגן המיועדות בין היתר להתאים את סוג הטיפול לפתרון הבעיה.

 

רוצים לדעת יותר על טיפולי עקירות שיניים לכלב? מחפשים מידע מורחב יותר אודות אופן הטיפול? התקשרו לחני – 09-9587600

תמיד שמחים לייעץ ולעזור!

ב"שן-הב" אנו מעניקים טיפולי שיניים לחתולים וכלבים. מטפלים בבעיות נפוצות כמו ריח רע מהפה, אך גם בבעיות מורכבות יותר כגון עקירות כירורגיות, טיפולי שורש, יישור שיניים ועוד. כל הטיפולים נעשים בעזרת המכשור המתקדם ביותר בתחום.

סניפים ברחבי הארץ

צפון :
חיפה, מדי-וט, רח' איינשטיין 8

מרכז הארץ:
הרצליה, רח' הנדיב 7
בן שמן - מרכז טיפול נמרץ

התקשרו עכשיו! 09-9587600