ניקוי שיניים לכלבים וחתולים

כיצד ניתן לשמור על היגיינת חלל הפה של חיות המחמד? מה הקשר בין בריאות השיניים והחניכיים בקרב חיות המחמד למצב בריאותם הכללי? כיצד ניתן למנוע בעיות שיניים ומחלת חניכיים בכלבים וחתולים ומהו טיפול השיניים היומי המומלץ לחיות המחמד? על כך ועוד בשורות הבאות.

ניקוי שיניים לכלבים וחתולים

ניקוי שיניים

ניקוי שיניים

בשנים האחרונות, בעליהם של יותר ויותר חיות מחמד מכירים בחשיבותה של שמירה על בריאות השיניים בקרב חיית המחמד אותה הם מגדלים ואוהבים, וזאת עקב העלייה במודעות בכל הנוגע לבריאות השיניים והחניכיים של כלבים וחתולים. מנגנון תמיכת השיניים של חיות המחמד דומה במהותו לזה הקיים אצל בני האדם, ובדומה לנו, מנגנון זה מצריך טיפול רפואי –מקצועי המוענק באמצעות מרפאות שיניים וטרינריות.

לכלב בוגר יש 42 שיניים ולחתול בוגר 30 שיניים המוחזקות בחלל הפה ע"י מנגנון תמיכת השן. מנגנון זה מורכב בין היתר מעצם הלסת הסובבת והחניכיים. בדומה למנגנון השיניים בקרב בני האדם, גם מנגנון השיניים של חיות המחמד מצריך טיפול תקופתי במרפאת שיניים וטרינרית לצד טיפול  ביתי יומיומי.

מספר מילים על מחלות חניכיים בקרב כלבים וחתולים

מספר רב של כלבים וחתולים סובלים מדלקת וממחלת חניכיים. בדומה לדלקת החניכיים בבני האדם, חיידקי חלל הפה "תוקפים" את רקמת החניכיים וגורמים לדלקת אשר בשלב הראשוני הינה הפיכה ע"י ניקוי מקצועי במרפאה. במידה ודלקת זו אינה מטופלת היא מתקדמת והופכת למחלת חניכיים שלב בו נפגעים מרכיבים נוספים ממנגנון תמיכת השן. הזנחה מתמשכת במקרים אלו, מחלישה את מנגנון תמיכת השן, וכפועל יוצא מכך, הדבר עלול להוביל לספיגת עצם ולאיבוד השן. בשנים האחרונות, יותר ויותר מחקרים בתחום הרפואה הוטרינרית מצביעים על קשר בין מחלת חניכיים אצל הכלב או החתול לבין מצב בריאותם הכללי של חיות המחמד ולבין שינויים בשריר הלב, הכליות והכבד.

שמירה על היגיינת חלל הפה בכלבים וחתולים- כיצד?

שיניים נקיות ללא אבן שן

שיניים נקיות ללא אבן שן

ההגנה הטובה ביותר בפני מחלה או דלקת חניכיים בכלבים וחתולים הינה מניעתם וזאת באמצעות ביקור תקופתי במרפאת שיניים וטרינרית, הן לצרכי בדיקת שיניים תקופתית והן לצרכי ניקוי שיניים תקופתי. בנוסף, טיפול יומיומי המוענק לכלב או לחתול על ידי בעליו באמצעות צחצוח שיניים, ישלים עבור חיית המחמד שלכם את הטיפול האידיאלי.

סימנים מקדימים להופעתה של מחלת חניכיים

רפואת שיניים לחיות מחמד הינה רפואה מניעתית לכן הדרך המומלצת ביותר לבעלי כלבים וחתולים למנוע את הופעתן של מחלת החניכיים היא באמצעות תשומת לב יתרה לסימנים מקדימים המעידים על הבעיה. בין יתר הסימנים הראשוניים למחלת חניכים אצל כלבים וחתולים תמצאו: הצטברות אבן שן (צבע חום צהוב), דימום חניכי וריח רע מחלל הפה. בנוסף, יש לשים לב לשינויים התנהגותיים אצל הכלב והחתול העלולים להעיד על מחלת חניכיים ותסמיני כאב. שינויים התנהגותיים אלו כוללים בין היתר: ירידה משמעותית בתיאבון עד לכדי הפסקת אכילה, חוסר שקט ותוקפנות.

ניקוי שיניים כלב: היגיינת פה וטיפול יומיומי

בדומה לבני אדם, גם בקרב חיות המחמד, פעולת צחצוח השיניים על תקן יומיומי יכולה לסייע במניעת הצטברות אבן שן על גבי כותרות השיניים, וכפועל יוצא מכך, לצמצם באופן משמעותי את החשיפה לדלקת ומחלת חניכיים. בשורות הבאות ריכזנו עבורכם מספר טיפים ועצות לטיפול היגייני יומיומי המותאם לחיות המחמד:

הקפידו על טיפולי היגייני יומיומי הכולל פעולת צחצוח המסייעת להסרת שכבת הפלאק והפיכתה לאבן שן בהמשך.

סוד ההצלחה הינו ההרגל וההתמדה! ולכן הפקידו להרגיל את חתולכם או כלבכם כבר מהגיל הצעיר לצחצוח השיניים על בסיס יומי.

חשוב שתשימו לב למקרים בהם הכלב מתנגד לצחצוח שיניו- סימן זה עלול להעיד על בעיית כאב ממנה הוא סובל, אשר מצריכה אבחנה וטיפול מיידי במרפאת שיניים וטרינרית.

הימנעו מלעשות שימוש במשחות שיניים המשמשות אתכם. משחות אלו עלולות להכיל חומרים מרוכזים אשר אינם אמורים להיבלע על ידי חיית המחמד.

רכשו מברשת בעלת סיבים רכים המותאמת לצחצוח שיני חיית המחמד.

תנו צ'ופר או ליטוף בסוף כל צחצוח שיניים על מנת לעודד את כלבכם או חתולכם לפעולה זו.

ניקוי שיניים חתול

ליטוש שיניים לאחר הניקוי

ליטוש שיניים לאחר הניקוי

ניקוי שיניים לחיות מחמד בכלל ולחתולים בפרט, הינו הליך רפואי המיושם באמצעות מספר שלבים הכוללים בין היתר את שלב הבדיקות המקדים (מצב השיניים, מצב הבריאות הכללי ובדיקת דם), הרדמה כללית ושלבי הניקוי עצמו האורכים בין שעה וחצי לשעתיים. פעולת הניקוי עצמה מיושמת בדומה לשננית של בני אדם ע"י מכשיר חשמלי מיוחד המבוסס על תנועות מיוחדות ומים ותפקידו להסיר את שכבת האבן ורובד השן המופיעות על גבי כותרות השיניים של כלבים וחתולים.

לקביעת תור לניקוי שיניים לבע"ח שלכם התקשרו לחני – 09-9587600

Tags: , , , ,

Trackback from your site.

תמיד שמחים לייעץ ולעזור!

ב"שן-הב" אנו מעניקים טיפולי שיניים לחתולים וכלבים. מטפלים בבעיות נפוצות כמו ריח רע מהפה, אך גם בבעיות מורכבות יותר כגון עקירות כירורגיות, טיפולי שורש, יישור שיניים ועוד. כל הטיפולים נעשים בעזרת המכשור המתקדם ביותר בתחום.

סניפים ברחבי הארץ

צפון :
חיפה, מדי-וט, רח' איינשטיין 8

מרכז הארץ:
הרצליה, רח' הנדיב 7
בן שמן - מרכז טיפול נמרץ

התקשרו עכשיו! 09-9587600