כיצד נשים לב לכאבי שיניים אצל הכלב?

רבים מבעלי חיות המחמד נוטים להאמין כי הכלבים אותם הם מגדלים אינם סובלים מכאבי שיניים. האמונה המופרכת בנוגע לחוסר כאב שיניים אצל כלבים איננה משקפת את המציאות, נהפוך הוא: כלבים רגישים לכאבי שיניים באותה מידה בה בני האדם רגישים לעוצמת הכאב מסוג זה.

כאבי שיניים אצל כלבים – רקע כללי

מחקרים הנערכים בתחום רפואת השיניים הוטרינרית מעידים על כך שסף הכאב בקרב חתולים וכלבים בכל הנוגע לבעיות בשיניים וחלל הפה, הינו זהה לסף הכאב אותו חש בן אדם הסובל מבעיית שיניים. בחלק גדול מהמקרים, הכלבים "סובלים את סבלם בשקט", והם אינם משנים את אופן התנהגותם בעקבות הכאב למעט במקרים חריגים בהם הכאב מוביל לירידה בתיאבון עד לכדי הפסקת האכילה.

חשוב שתדעו – כיום, ידוע שכלבים סובלים מכאב כמונו בני האדם, אך אינם מביאים זאת לידי ביטוי חיצוני כפי שהיינו מצפים מכיוון ש”שם המשחק” בטבע הינו הישרדות. הפגנת כאב מעידה על חולשה ולכן חיות המחמד יעשו הכול על מנת לא להפגין ולהחצין כאב.

כאב שיניים של כלב – מה הסימנים?

כבעלי כלבים, אנו רוצים להעניק להם את איכות החיים הטובה ביותר לה הם ראויים. מכיוון שהכלב איננו יכול להתלונן בפנינו על כאב כזה או אחר אותו הוא חש עקב בעיה בריאותית בחלל הפה והשיניים, אנו נדרשים לאמץ דרכי פעולה אשר יאפשרו לנו להבחין מתי הכלב סובל מכאבי שיניים.

אחת מדרכי הפעולה היא באמצעות בדיקה סדירה של חלל הפה. במידה וזיהיתם אדמומיות או נפיחות בחניכיים, ככל הנראה הכלב שלכם סובל ממחלת/ דלקת חניכיים המסבה כאב רב, וכאן המקום והזמן לגשת למרפאת שיניים וטרינרית לצרכי אבחון וטיפול.

סימן נוסף המעיד על כאב שיניים לכלב הוא ריח רע הנודף מפיו, וגם כאן מומלץ לגשת למרפאת "שן-הב" לצרכי אבחון מקור הריח ודרכי הטיפול. במקרים חריגים בהם הכלב הפסיק לאכול, או לחילופין, הוא לועס את האוכל בצד אחד של פיו, במקרים אלו תמרורי אזהרה המעידים על בעיית שיניים חמורה במיוחד, וגם כאן מומלץ לגשת לאבחון וטיפול מיידי!

לקביעת תור לבדיקה ואבחון התקשרו עכשיו!

תמיד שמחים לייעץ ולעזור!

ב"שן-הב" אנו מעניקים טיפולי שיניים לחתולים וכלבים. מטפלים בבעיות נפוצות כמו ריח רע מהפה, אך גם בבעיות מורכבות יותר כגון עקירות כירורגיות, טיפולי שורש, יישור שיניים ועוד. כל הטיפולים נעשים בעזרת המכשור המתקדם ביותר בתחום.

סניפים ברחבי הארץ

צפון :
חיפה, מדי-וט, רח' איינשטיין 8

מרכז הארץ:
הרצליה, רח' הנדיב 7
בן שמן - מרכז טיפול נמרץ

התקשרו עכשיו! 09-9587600