טיפול שיניים ביתי

בניגוד למה שרבים מאתנו חושבים, מחלת חניכיים הינה הדאגה הבריאותית הנפוצה ביותר בכלבים וחתולים. 

רובד נוצר על פני השן תוך מספר שעות מרגע צחצוח השיניים, וזו הסיבה שאנו, בני האדם, נוהגים לצחצח שיניים מספר פעמים ביום. אבן השן היא תוצאה של הסתיידות שכבת הרובד. אי לכך שמירה על הגיינה ובריאות חלל הפה מבוססת על מניעה יומית של שכבת הרובד על ידי טיפולים יומיים בבית במקביל לבדיקות חוזרות אצל הוטרינר וטיפולי שיניים בהתאם לנדרש, מה שימנע מחלות וכן ריח רע מהפה לכלב או ריח רע מהפה לחתול.

כולנו, בני האדם ,כלבים וחתולים מועדים לחלות במחלת החניכיים. הטיפול הטוב ביותר במחלה זו הינו הטיפול המניעתי. על מנת למנוע מחלה זו ועל מנת למנוע ריח רע מהפה של הכלב או ריח רע מהפה של החתול שלכם –  צריכים להתבצע מספר דברים.

 מדובר בשילוב של טיפול יומי בבית וטיפול מקצועי במרפאה.

מדוע אנו זקוקים לשילוב של כל האמצעים יחד? העניין פשוט מאוד! מכיוון שאף שלב לא עובד בפני עצמו. על מנת להבין עובדה זו צריך להבין מה הם הגורמים לדלקת חניכיים, מחלת חניכיים וכן ריח רע מהפה לכלב או ריח רע מהפה לחתול.

דלקת חניכיים פוגעת רק בשכבת החניכיים והינה תהליך הפיך. מחלת חניכיים פוגעת בשכבות נוספות התומכות בשן כגון העצם הסובבת  וכו' ולכן הינה מורכבת יותר לטיפול. הגורם המשותף לשני מצבים אלו הינו השכבה הבלתי נראית לעין שכבת הרובד המתמקמת מעל כותרות השיניים ועם הזמן מתפשטת גם מעל שורשי השיניים. רובד השן הינו תוצר של חלבוני רוק ומאות זנים של חיידקי חלל הפה.

הכל קורה מאוד מהר כעבור מספר שעות לאחר ניקוי במרפאה או צחצוח ביתי שכבת הרובד נוצרת על כותרות השיניים. תחשבו על מצבים בהם אנו מצחצחים בלילה ובבוקר מרגישים שכבה העוטפת את השיניים.

בשלב הראשון שכבה זו הינה דקה מאוד ולכן חמצן חודר דרכה וכתוצאה מכך חיידקים אוהבי חמצן מתפתחים . אלו הם חיידקים "טובים" אשר אינם גורמים לנזק רב, לרוב הם רק גורמים לריח רע מהפה של הכלב או ריח רע מהפה של החתול שלכם.

במידה ומצחצחים כל יום שכבה זו מוסרת ומיוצרת מחדש אך המצב לא מחמיר . כאשר לא מצחצחים שכבת הרובד מתעבה ומונעת מחמצן לחדור פנימה דבר המאפשר התפתחות של חיידקים שאינם צורכי חמצן, אלו חיידקים אלימים יותר, אשר מלבד המחלות יוצרים גם ריח רע מהפה לכלב או ריח רע מהפה לחתול. לאחר מספר ימים רובד זה עובר תהליך של הסתיידות והופך לאבן שן.

שכבת אבן השן לא ניתנת להסרה ע"י צחצוח כמו שכבת הרובד.

ניתן להבין מדוע חייב להיות המשך יומי לטיפול המקצועי במרפאה ומדוע נדרש שילוב השניים.

 ניתן לשאול מדוע נדרש טיפול במרפאה במידה ואנו מטפלים כל יום בבית?

 ובכן התשובה לכך הינה שאין טיפול ביתי של 100% יעילות . אנחנו מצחצחים מספר פעמים ביום, חלק מאיתנו משתמש באמצעי עזר נוספים כמו חוט דנטאלי ,הולכים לשננית ועדיין תמיד יתגלו איזורים אליהם אנו לא מגיעים עם הצחצוח כי לא ניתן לבצע צחצוח של כל השיניים באופן מלא ושווה.

לסיכום כדאי לזכור שהטיפול היומי הביתי יכול להתחיל רק במצב של פה נקי מאבן שן, משוחרר מכאב ללא שיניים המצריכות טיפול נוסף כמו עקירות וכו' .הטיפול הביתי אינו יכול לתת מענה למחלה קיימת להפך יכול לגרום לכאב ונזק. במחלה קיימת בחלל הפה רק הטיפול המקצועי יכול לטפל.

לכן ראשית יש לגשת למרפאה לבצע הערכת מצב וטיפול ראשוני במידת הצורך ורק אז לעבור לטיפול הביתי.

לקביעת תור לבדיקת השיניים של בע"ח שלכם התקשרו לחני – 09-9587600

Tags: ,

Trackback from your site.

תמיד שמחים לייעץ ולעזור!

ב"שן-הב" אנו מעניקים טיפולי שיניים לחתולים וכלבים. מטפלים בבעיות נפוצות כמו ריח רע מהפה, אך גם בבעיות מורכבות יותר כגון עקירות כירורגיות, טיפולי שורש, יישור שיניים ועוד. כל הטיפולים נעשים בעזרת המכשור המתקדם ביותר בתחום.

סניפים ברחבי הארץ

צפון :
חיפה, מדי-וט, רח' איינשטיין 8

מרכז הארץ:
הרצליה, רח' הנדיב 7
בן שמן - מרכז טיפול נמרץ

התקשרו עכשיו! 09-9587600