כדאי לצחצח שיניים לכלב?

פעולת צחצוח השיניים הינה חיונית ומסייעת לשמור על היגיינת הפה של כלבכם. בשורות הבאות ריכזנו עבורכם מידע מורחב אודות חשיבות צחצוח שיניים לכלב ומספר טיפים ועצות לצחצוח שיניים נכון ויעיל.

צחצוח שיניים לכלב

צחצוח שיניים לכלב

אז למה צחצוח שיניים לכלב כל כך חשוב?

כ-80% מהכלבים  יסבלו במהלך חייהם ממחלת חניכיים. נתון מדאיג זה הופך את פעולת צחצוח השיניים לכלב, לאחת הפעולות החיוניות ביותר לשמירה על בריאות שיניהם, וכפועל יוצא מכך, על מצב בריאותם הכללי. כיום, יותר ויותר מחקרים רפואיים עוסקים בקשר בין מחלת חניכיים לבין פגיעה באיברי גוף שונים.

כיצד מצחצחים שיניים נכון לכלב?

צחצוח שיניים לכלב או לחתול מהווה את אחת הפעולות החיוניות ביותר לשמירה על היגיינת הפה של החיה. באמצעות יישום פעולת הצחצוח באופן סדיר וקבוע, תוכלו למנוע הצטברות שכבת הרובד והתפתחותה לאבן שן על גבי כותרות השיניים של חיות המחמד, וכפועל יוצא מכך, תוכלו למנוע מחלת חניכיים ודלקת חניכיים המסבות כאב לחיית המחמד, ואף עלולות להוביל לבעיות רפואיות. את פעולת הצחצוח מומלץ ליישם באמצעות סדר הפעולות הבא:

  • רכשו מברשת שיניים עם סיבים רכים ומשחת שיניים התואמים לחיית המחמד אותה אתם מגדלים
  • צחצוח שיניים לכלב יש לבצע באמצעות תנועות סיבוביות בזווית של 45 מעלות לשן באופן כזה שסיבי המברשת אותה אתם אוחזים בידיכם תבוא במגע עם אזור המפגש שבין כותרת השן והחניכיים.

בנוסף למפורט לעיל, זכרו שאסור לעשות שימוש במשחת השיניים בה אתם משתמשים לצרכי צחצוח שיניים לכלב אותו אתם מגדלים. משחות אלו מכילות חומרים שאינם מיועדים לבליעה ועלולים לגרום לבעיות לא רצויות בקרב חיית המחמד.

מוצר חדש למניעת ריח רע מהפה ולשמירת בריאות חלל הפה, מאושר, מוכח וטבעי לחלוטין הינו "מי פט" אשר עם טיפול נכון יעניק פתרון לבריאות השיניים ולמניעת היווצרות רובד ואבן שן.

מעוניינים לעשות בדיקת שיניים לחתול או לכלביכם?
התקשרו עכשיו, ונקבע תור לבדיקת שיני חיית המחמד שלכם!

תמיד שמחים לייעץ ולעזור!

ב"שן-הב" אנו מעניקים טיפולי שיניים לחתולים וכלבים. מטפלים בבעיות נפוצות כמו ריח רע מהפה, אך גם בבעיות מורכבות יותר כגון עקירות כירורגיות, טיפולי שורש, יישור שיניים ועוד. כל הטיפולים נעשים בעזרת המכשור המתקדם ביותר בתחום.

סניפים ברחבי הארץ

צפון :
חיפה, מדי-וט, רח' איינשטיין 8

מרכז הארץ:
הרצליה, רח' הנדיב 7
בן שמן - מרכז טיפול נמרץ

התקשרו עכשיו! 09-9587600