ניקוי שיניים לכלב?

אם אתם בעליו הגאים של כלב, אתכם בוודאי שואלים את עצמכם כיצד יהיה הכי נכון לטפל בו כראוי.

צחצוח שיניים לכלב

צחצוח שיניים לכלב

אז אני רוצה לנקות לכלב את השיניים?

הרי אחרי הכל, הוא הופך להיות אחד מבני הבית, וחשוב לטפל בו בצורה מסורה ואוהבת. אחת הפעולות החשובות שיש לבצע במסגרת זו היא צחצוח שיני  הכלב, שצריכה להיעשות בקפידה ובהתמדה. אז איך תעשו זאת נכון? התשובות לפניכם:

מומלץ לצחצח את  שיניי כלבכם בבית. הסרת אבן שן ניתן לעשות אך ורק  אצל הווטרינר בהרדמה מלאה– כאשר הטיפול אצל הוטרינר כולל טיפולים מורכבים יותר (ויעילים יותר מהצחצוח המתבצע  בבית). מומלץ מאוד לבצע צחצוח שיניים יומי לכלבים  והן לגשת להסרת אבן שן אצל הווטרינר על פי הצורך – בדומה למצבם של בני אדם, הנגשים לביקורת תקופתית אצל רופא השיניים

באיזו מברשת להשתמש?

על מנת לבצע צחצוח לכלב, מומלץ לבחור במברשת שיניים עם סיבים רכים בדומה לזו של  בני אדם. ניתן גם להיעזר במברשת מיוחדת המולבשת על האצבע (כמו זו הנמכרת לתינוקות) ומאפשרת צחצוח נוח. במהלך ההברשה מומלץ לא לפנות מול כלבכם אלה שפניכם ופניו יהיו באותו הכוון על מנת לא לתת לו תחושה של תהליך העשוי לאיים  עליו. את ההברשה יש לבצע בעדינות, בתנועות סיבוביות במיוחד באזור המגע של כותרת השן וקצה החניכיים. זאת פשוט ע"י הרמת השפה כלפי מעלה, וצחצוח הצד החיצוני של כותרות השיניים זה אשר בא במגע עם הלחי או השפה.

ליטוש שיניים לאחר הניקוי במרפאה

ליטוש שיניים לאחר הניקוי במרפאה

משחות מיוחדות לכלבים

קיימים סוגי משחות שיניים שונים לכלבים,  יש לזכור להשתמש במשחת שיניים לכלבים בלבד ולא לשימוש של בני אדם. חשוב מכל לזכור שהפעולה המכאנית של הצחצוח היא החשובה ויותר מכל ההתמדה!

לשמחתנו, הגיע לישראל מוצר חדש מבית "Healthy Mouth" אשר נקרא "מי-פט". טיפול במי-פט  מעניק פתרון לבריאות חלל הפה ולמניעת הווצרות רובד ואבן שן. מוצר זה מגובה מחקרית ומאושר על ידי המועצה הוטרינרית האמריקאית לבריאות חלל הפה. לחצו למעבר לעמוד המוצר

 

מעוניינים לעשות בדיקת שיניים לחתול או לכלביכם?
התקשרו עכשיו, ונקבע תור לבדיקת שיני חיית המחמד שלכם!

תמיד שמחים לייעץ ולעזור!

ב"שן-הב" אנו מעניקים טיפולי שיניים לחתולים וכלבים. מטפלים בבעיות נפוצות כמו ריח רע מהפה, אך גם בבעיות מורכבות יותר כגון עקירות כירורגיות, טיפולי שורש, יישור שיניים ועוד. כל הטיפולים נעשים בעזרת המכשור המתקדם ביותר בתחום.

סניפים ברחבי הארץ

צפון :
חיפה, מדי-וט, רח' איינשטיין 8

מרכז הארץ:
הרצליה, רח' הנדיב 7
בן שמן - מרכז טיפול נמרץ

התקשרו עכשיו! 09-9587600