מאילו בעיות שיניים סובלים כלבים?

בעיות שיניים לכלבים עלולות להיווצר ממגוון נרחב של סיבות הקשורות בחלקן לענייני גנטיקה, גזע, גודל וכדומה. חלקן קשורות לסביבת המחייה של חיית המחמד כגון: סוג המזון והרגלי השמירה על היגיינת חלל הפה. בנוסף, בעיות שיניים בכלבים עלולות להיווצר כתוצאה מפגיעה פתאומית בשיני החיה.

בעיות בשיני כלבים

בעיות בשיני כלבים

כיצד נזהה בעיות שיניים בשיני כלבים?

מספר עובדות שחשוב לדעת על שיני כלבים:

  • בדומה לבני אדם, גם לכלבים יש שתי סדרות של שיניים, האחת  שיני חלב  הבוקעות בסביבות גיל 3-4 שבועות, והשנייה בקיעת השיניים הקבועות בסביבות גיל ארבעה עד שישה חודשים בממוצע.
  • לגור כלבים יש 28 שיני חלב המתחלפות ל-42 שיניים קבועות אצל כלב בוגר.
  • צמיחת השיניים בקרב כלבים מסתיימת בסביבות גיל 7-10 חודשים, כאשר נתון זה משתנה בהתאם לגודל וגזע חיית המחמד.

בעיות שיניים שנמצא בכלבים:

מחלת חניכיים – אחת הבעיות הנפוצות ביותר בכל הנוגע להופעת בעיות שיניים בכלב היא מחלת החניכיים. מחלה זו מתגלה בקרב 80% מהכלבים מעל גיל 3. מחלה זו מתאפיינת בנסיגת חניכיים, חשיפת שורשי השיניים  ואובדן שיניים. במצבים מסוימים מחלת החניכיים עלולה להשפיע על איברי גוף נוספים.

דלקת חניכיים אצל כלבים –  נגרמת מפעילות של חיידקי חלל הפה. ניתן להתגבר על דלקת זו באמצעות טיפולי ניקוי שיניים מקצועיים ובאמצעות צחצוח יומי.

ריח רע מהפה של הכלב – בדומה לריח רע של בני אדם גם בקרב כלבים, הריח הרע הינו תוצר של חיידקי חלל הפה כתוצאה מהזנחה מתמשכת.

שיניים שבורות לכלב – כאב שיניים אצל כלבים מתאפיינות בין היתר בשיניים שבורות הנגרמות מטראומה ואכילת חפצים קשיחים. חשוב לציין ששכבת ציפוי השן ,זגוגית השן ,אצל כלבים הינה דקה יותר מזו של בני האדם.

נגעים / פגמים בציפוי השיניים – היכולים להיגרם מתרופות אשר ניתנו לאם בזמן ההיריון או ווירוסים אשר תקפו את הגורים לאחר לידתם. ניתן ומומלץ לצפות שיניים אלו על מנת לתת הגנה לאזור החי של השן- מוך השן.

ליקויי מנשך – בעיות שיניים של כלבים הנגרמות כתוצאה מליקוי התפתחותי יכולות להוביל למיקום לא נכון של השיניים בחלל הפה ומכאן להופעת שיניים חודרניות המובילות לכאבים עזים ואף לאגרסיביות מוגברת אצל חיית המחמד.

מעוניינים לעשות בדיקת שיניים לחתול או לכלביכם?
התקשרו עכשיו, ונקבע תור לבדיקת שיני חיית המחמד שלכם!

תמיד שמחים לייעץ ולעזור!

ב"שן-הב" אנו מעניקים טיפולי שיניים לחתולים וכלבים. מטפלים בבעיות נפוצות כמו ריח רע מהפה, אך גם בבעיות מורכבות יותר כגון עקירות כירורגיות, טיפולי שורש, יישור שיניים ועוד. כל הטיפולים נעשים בעזרת המכשור המתקדם ביותר בתחום.

סניפים ברחבי הארץ

צפון :
חיפה, מדי-וט, רח' איינשטיין 8

מרכז הארץ:
הרצליה, רח' הנדיב 7
בן שמן - מרכז טיפול נמרץ

התקשרו עכשיו! 09-9587600