מחלת חניכיים אצל חתולים ודרכי הטיפול בה

הידעתם כי מחלת החניכיים הינה אחת הבעיות הבריאותיות הנפוצות ביותר בקרב חתולים מגיל 3? בשורות הבאות ריכזנו עבורכם מידע מקצועי מקיף וחיוני אודות מחלת חניכיים של חתולים.

מחלת חניכיים עם חשיפת שורשים ואובדן עצם בחתול 3

מחלת חניכיים עם חשיפת שורשים ואובדן עצם בחתול

כיצד נזהה מחלת חניכיים אצל חתולים?

חלל הפה של החתולים כמו זה  של בני האדם, מכיל מספר רב  של חיידקים היושבים על גבי כותרות השיניים, הלחיים והלשון. חיידקים אלו נמצאים בשכבה הידועה כרובד ,המורכבת מחיידקי חלל הפה וחלבוני רוק. חיידקי חלל הפה הקבועים מוכרים כחיידקים "ידידותיים", כלומר, חיידקים טובים אשר אינם מזיקים לגוף אך במצבים מסוימים הופכים אלו לחיידקים מזיקים העלולים לגרום לנזק רב לבריאות חלל הפה.

הסיבה הנפוצה ביותר להופעתה של מחלת חניכיים אצל חתול, הינה תוצאה ישירה של פעילות החיידקים הנמצאים בשכבת הרובד. הזנחה מתמשכת עשויה לגרום להפיכתה של דלקת החניכיים ,הנגרמת כתגובה לפעילות של חיידקים אלו ,למחלת חניכיים. דלקת חניכיים הינה תהליך הפיך להבדיל ממחלת חניכיים אשר הינה תהליך ,על פי רוב ,בלתי הפיך. ללא טיפול מקצועי בשלב זה, מחלת החניכיים תמשיך להחמיר ותגרום לנסיגת חניכיים, מצב הגורם לחשיפת שורש השן, אובדן עצם ופגיעה בשאר מנגנון תמיכת השן בחלל הפה עד לנשירת השיניים.

כיצד מטפלים במחלת חניכיים?

מחלת חניכיים אצל חתול ניתנת לטיפול באופן דומה לזה הניתן לבני האדם ,כלומר באמצעות שמירה על היגיינת חלל הפה וטיפולים סדירים להסרת אבן השן. פעולת הסרתה של אבן שן מתבצעת במסגרת ניקוי שיניים יסודי של החתול המתבצע כאשר החתול מורדם. פעולה זו מאפשרת ניקוי יסודי של השיניים והיא מומלצת ליישום לפי המצב האישי של כל חתול וחתול. כמו כן, ניתן למנוע את הצטברות אבן השן באמצעות פעולות צחצוח סדירות וקבועות המהוות חלק בלתי נפרד משמירה על היגיינת חלל הפה השוטפת המומלצת לחיות מחמד.

מעוניינים לעשות בדיקת שיניים לחתול או לכלביכם?
התקשרו עכשיו, ונקבע תור לבדיקת שיני חיית המחמד שלכם!

תמיד שמחים לייעץ ולעזור!

ב"שן-הב" אנו מעניקים טיפולי שיניים לחתולים וכלבים. מטפלים בבעיות נפוצות כמו ריח רע מהפה, אך גם בבעיות מורכבות יותר כגון עקירות כירורגיות, טיפולי שורש, יישור שיניים ועוד. כל הטיפולים נעשים בעזרת המכשור המתקדם ביותר בתחום.

סניפים ברחבי הארץ

צפון :
חיפה, מדי-וט, רח' איינשטיין 8

מרכז הארץ:
הרצליה, רח' הנדיב 7
בן שמן - מרכז טיפול נמרץ

התקשרו עכשיו! 09-9587600