מדוע הכלב לא אוכל?

הכלב לא אוכל – מה זה אומר על מצב בריאות שיניו?

כלבכם אינו אוכל, או לחילופין, איבד את התיאבון? כדאי ומומלץ לאבחן את בעיית השיניים ממנה הוא סובל. בשורות הבאות ריכזנו עבורכם מידע כללי אודות תופעות כלב שלא אוכל עקב בעיית שיניים.

איך נדע לגבי מצב שיניו?

מכיוון שהתקשורת היחידה שלנו מול חיית המחמד מבוססת על היכרות מוקדמת עם הרגליה אנחנו כבעלי חיית המחמד אמורים להיות ערים לכל שינוי כזה או אחר באופן התנהגותה. ברוב המקרים, שינוי הרגלים ושינוי התנהגות בקרב חיות מחמד מצביע על מצוקה גופנית ממנה סובלת חיית המחמד האהובה עלינו.

חשוב לדעת כלב לא אוכל עלול להצביע על בעיית שיניים חריפה הדורשת טיפול חירום מיידי!

ברוב המקרים, מדובר במחלת חניכיים שהחמירה כתוצאה מחוסר טיפול מתמשך, ולאחר שהכלב סבל לאורך זמן רב מכאב וקושי בלעיסת המזון, הוא איננו מסוגל יותר לגעת במזון וזאת עקב חששו לכאב המתעצם בזמן הלעיסה. במקרים אלו, גשו בדחיפות למרפאת שיניים וטרינרית לבדיקת חלל הפה ותקבלו אבחנה מדויקת בנוגע למצב בריאות שיניו של הכלב. זכרו – כלב שלא אוכל סובל, ככל הנראה, לאורך תקופה ממושכת מכאבי שיניים עזים ולכן אין טעם להמתין עוד יום או יומיים וגם אין טעם להכריח אותו לאכול – הוא סובל מכך!

חשוב לדעת כיום ידוע שכלבים סובלים מכאב כמונו בני האדם, אך אינם מביאים זאת לידי ביטוי חיצוני כפי שהיינו מצפים מכיוון ש"שם המשחק" בטבע הינו הישרדות הפגנת כאב מעידה על חולשה ולכן חיות המחמד יעשו הכול על מנת לא להפגין ולהחצין כאב.

לקביעת תור לבדיקת שיניים לכלבכם, התקשרו אלינו ונשמח לעזור.

 

תמיד שמחים לייעץ ולעזור!

ב"שן-הב" אנו מעניקים טיפולי שיניים לחתולים וכלבים. מטפלים בבעיות נפוצות כמו ריח רע מהפה, אך גם בבעיות מורכבות יותר כגון עקירות כירורגיות, טיפולי שורש, יישור שיניים ועוד. כל הטיפולים נעשים בעזרת המכשור המתקדם ביותר בתחום.

סניפים ברחבי הארץ

צפון :
חיפה, מדי-וט, רח' איינשטיין 8

מרכז הארץ:
הרצליה, רח' הנדיב 7
בן שמן - מרכז טיפול נמרץ

התקשרו עכשיו! 09-9587600