האם כלבים סובלים מדלקת חניכיים?

כיצד ניתן לזהות דלקת חניכיים אצל כלבים

בין יתר הסימנים המעידים על דלקת חניכיים תמצאו: חניכיים נפוחות, דימומים שמקורם בחניכיים וריח רע מחלל הפה של חיית המחמד. מכיוון שבחלק מהמקרים, חיות המחמד עלולות לא להראות סימנים להיווצרות הבעיה, מומלץ לקיים בדיקת שיניים וחניכיים שגרתית אצל רופא שיניים וטרינרי. בנוסף, יש לשים לב לשינויים התנהגותיים אצל הכלב העלולים להעיד על מחלת חניכיים ותסמיני כאב. שינויים התנהגותיים אלו כוללים בין היתר: ירידה משמעותית בתיאבון עד לכדי הפסקת אכילה, חוסר שקט ותוקפנות.

דלקת חניכיים – כיצד ניתן לטפל בבעיה?

דלקת חניכיים בכלב

דלקת חניכיים בכלב

במידה ואתם מזהים את אחד התסמינים המופיעים לעיל, כדאי לפנות למרפאת שיניים וטרינרית, לצורך גיבוש תכנית טיפול התואמת את מצב השיניים של חיית המחמד שלכם. הטיפול היעיל ביותר  לכלב הסובל מדלקת חניכיים הינו טיפול ניקויי שיניים המתבצע תחת הרדמה מלאה. טיפול זה אורך בין שעה וחצי לשעתיים וניתן לעשותו במרפאת "שן –הב", ומייד עם סיומו, תקבלו מאיתנו הדרכה לצחצוח נכון של שיני כלבכם.

שימו לב לא מומלץ להתחיל בפעולות צחצוח מבלי לבצע פעולת ניקוי אבן שן יסודית מחלל הפה. קיום פעולת הצחצוח ללא טיפול מקדים באבן שן, עלול להוביל לכאבים עזים בחלל הפה של חיית המחמד.

חשוב לדעת רוב הכלבים יסבלו במהלך חייהם מדלקת חניכיים, וזאת ללא קשר לגילם. בשל שכיחות התופעה מומלץ לקבוע בדיקה על מנת למנוע את היווצרות הבעיה, העלולה לעיתים להחמיר ולהוביל לסיבוכים רפואיים לא רצויים. דלקת חניכיים בכלבים, בדומה לדלקת חניכיים בבני האדם, הינה תוצאה של פעילות חיידקי חלל הפה.

 

מעוניינים לקבוע תור לבדיקת חיית המחמד שלכם? התקשרו לחני!

 

תמיד שמחים לייעץ ולעזור!

ב"שן-הב" אנו מעניקים טיפולי שיניים לחתולים וכלבים. מטפלים בבעיות נפוצות כמו ריח רע מהפה, אך גם בבעיות מורכבות יותר כגון עקירות כירורגיות, טיפולי שורש, יישור שיניים ועוד. כל הטיפולים נעשים בעזרת המכשור המתקדם ביותר בתחום.

סניפים ברחבי הארץ

צפון :
חיפה, מדי-וט, רח' איינשטיין 8

מרכז הארץ:
הרצליה, רח' הנדיב 7
בן שמן - מרכז טיפול נמרץ

התקשרו עכשיו! 09-9587600